Tapety w napisy - czyli wzór z przekazem.

 

Z napisami, literami, treścią stykamy się codziennie. Każdy tekst, z którym się stykamy, działa na nasze zmysły podwójnie: wizualnie (widzimy kształt graficzny liter i ich układ) oraz  emocjonalnie (odczytujemy treść, przekaz). Tą zależność można wykorzystać do efektownego i nowoczesnego urządzenia wnętrza a odpowiednim miejscem na zaprezentowanie swojego ulubionego motta lub cytatu będzie oczywiście ściana. To atrakcyjna i relatywnie duża powierzchnia ekspozycyjna, więc warto udekorować ja oryginalnie i pomysłowo. W poniższym wpisie radzimy, jak wybrać odpowiednią tapetę z napisami i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

 

 

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się tapety z napisami?

 

  • Pokój dziecięcy. Tu z pewnością odpowiedzialni rodzice wybiorą połączenie ciekawego motywu graficznego z projektem edukacyjnym. Tapety z napisami w tym wypadku będą idealne - ozdobią ścianę a jednocześnie zachęcą przedszkolaka do nauki. W pierwszej fazie rozwoju malucha napisy czy litery nie będą mieć większego znaczenia, ale kiedy nasza pociecha zacznie uczyć się czytać i będzie próbować składać pierwsze literki - aranżacja pokoju dziecięcego z tapetą z napisami w roli głównej może być dodatkową motywacją do wzmożonego wysiłku. 

 

/Atrakcyjne tło do zabaw a jednocześnie zachęta do poznania znaczenia poszczególnych słów z tapety - taki wzór jest po prostu idealny do pokoju dziecięcego/

 

  • Pokój młodzieżowy. Kiedy dziecko zaczyna się zmieniać w nastolatka, pragnie przede wszystkim odróżnić się od świata dorosłych. Należy to zrozumieć i dać buntowniczemu nastolatkowi swobodę w wyrażeniu własnego "ja". Jednym z lepszych sposobów na pokazanie siebie może być "prowokacyjne" urządzenie swojego pokoju. Tapety z napisami, na której znajdą się kultowe teksty z piosenek, cytaty młodzieżowych idoli lub hasła typowe dla sztuki ulicy zaczerpnięte z graffiti są często wybierane przez nastolatki. Jeżeli znajdziemy projekt, gdzie oprócz pożądanej treści, będzie interesująca, designerska oprawa z odpowiednią grafiką i żywą kolorystyką, to urządzenie pokoju młodzieżowego będzie samą przyjemnością. Należy tylko pamiętać, by silne wzorniczo i kolorystycznie wzory zastosować na jednej ścianie - pokój, który będzie cały w kontrastowej, agresywnej konwencji graffiti tak naprawdę będzie negatywnie oddziaływał na zmysły. Zastosowanie tapety w graffiti na jednej lub nawet tylko na fragmencie ściany i uzupełnienie tego wzoru łagodną tapetą w cegłę lub jednolitym tłem to idealne rozwiązanie.

 

/Nazwy stolic państw w ożywczym, turkusowym kolorze, który z całą pewnością będzie działać ożywczo i zachęci do wytężonej pracy podczas nauki/

 

/ Napisy w stylu retro dla nastolatka, który ma już sprecyzowane plany odnośnie swojej przyszłości/

 

/ Pokój młodzieżowy, gdzie w zrównoważony sposób zastosowano tapetę z motywem graffiti - silny wzór z napisami namalowanymi sprayem na ceglanej ścianie jest tylko na fragmencie ściany. Więcej tapet z motywem graffiti znajdziesz w naszym dziale: https://kolorowo.com.pl/category/mlodziezowe

 

  • Tapety w przedpokoju. To pomieszczenie najczęściej "wita" gości i mówi wiele o domownikach. Dlatego podczas wybierania tapety do wyklejenia ścian w przedpokoju nie należy kierować się tylko strona praktyczną okładziny ale także odpowiednim wzornictwem. Tapety z ciekawym cytatem czy z nowoczesną grafiką w postaci przeskalowanych liter mogą okazać się strzałem w dziesiątkę.

 

/Litery nie muszą tworzyć konkretnych napisów - atrakcyjnie i nowocześnie we wnętrzu wygląda graficzna kompozycja tylko z samych symboli. Na aranżacji widzimy hall wejściowy ze ściana udekorowaną tapetą z czcionkami drukarskimi. Dodatkowo tapeta posiada efekt 3d./

 

/ Jeżeli tęsknimy za latem, to tapeta wyglądająca jak piasek na plaży, na którym ktoś patykiem napisał słowa kojarzące się z wakacjami będzie nam je przypominać - wystarczy tylko kupić odpowiednią tapetę ścienną/

 

 

 

  • Napisy w kuchni. Tu wybór tapety jest raczej oczywisty - dobrane słowa powinny kojarzyć się z posiłkami. Odpowiednie więc będą treści związane z przyprawami oraz produktami spożywczymi. Jeżeli marzy nam się kuchnia w stylu prowansalskim, to do dekoracji ścian możemy wykorzystać wzory z ziołami, lawendą oraz ręcznie pisanym tekstem w języku francuskim.

 

 

  • Pokój dzienny. To pomieszczenie służy przede wszystkim do odpoczynku i relaksu, tu spotyka się cała rodzina oraz w nim przyjmujemy wizyty gości. Dekoracja ściany w salonie nie powinna więc być nudna a stylem ma nawiązywać do charakteru całego mieszkania. Jeżeli urządziliśmy dom w stylu nowoczesnym, to jak najbardziej wskazane będą wzory tapet z przeskalowanymi literami lub też duży napis powiązany z barwną grafiką. Do stylu retro odpowiednie będą tapety z kartkami ze starych ksiąg lub też drobne, precyzyjnie kaligrafowane rękopisy.

 

 

/Tapeta z odręcznym pismem utrzymana w niebieskiej tonacji jest idealnym tłem dla stylowych mebli/

 

 

  • Tapety w litery do sypialni. Pozornie wydaje się, że to nie miejsce na taką dekorację. Jest jednak mnóstwo wzorów tapet, które specjalnie zaprojektowano do ozdobienia ściany w sypialni. Możemy wybrać nastrojowe cytaty czy symbole kojarzone z miłością. Romantyczny charakter pomieszczenia podkreśli krój odręcznego pisma. Jeżeli mamy problem z rozbudzeniem się po nocy i wejściem w aktywny czas dnia, to nieodzowne będą motywacyjne teksty w ożywczej kolorystyce i formie.

 

 

  • Tapety w napisy do biura. To miejsce pracy, a więc wzory tapet nie powinny działać usypiająco i odbierać energii a raczej zachęcać do aktywności i kreatywności. Grafika w postaci liter, cyfr czy też całych zdań bardzo dobrze komponuje się w aranżacjach biurowych. Możemy również za pomocą zwykłej tapety ściennej w napisy przemycić  teksty motywacyjne, które pomogą pracownikom identyfikować się z firmą.  Taka dekoracja ścian zawsze wygląda nowocześnie i jest odpowiednim tłem dla sprzętu biurowego.