Tapeta do biura - 4 powody do zastosowania.

 

Na sukces prowadzonego biznesu składa się wiele czynników. Jednym z nich jest z pewnością wygląd biura, ponieważ w tych pomieszczeniach przyjmuje się kontrahentów oraz pracują tam ludzie, od których samopoczucia w znacznej mierze zależy wydajność pracy. Warto więc zadbać, aby wygląd pomieszczeń biurowych był jak najbardziej atrakcyjny. Jak zmienić aranżację przestrzeni biurowej aby zapewnić firmie sukces? Najlepiej zacząć od zmiany wyglądu ścian, które ze względu na swoje gabaryty maja dużą siłę oddziaływania na naszą percepcję. Nudne, białe ściany należy pożegnać i zaprosić do wnętrz kolorowe tapety biurowe.

 

/ Na aranżacji przedstawiono wnętrze sali konferencyjnej wyklejonej spokojnymi, klasycznymi tapetami z kolekcji Perfecto niemieckiej fabryki Rasch.  Aranżacja tworzy przyjazne miejsce do pracy ułatwiające skupienie. Więcej tapet biurowych można obejrzeć tutaj... /

 

Tapeta do biura - 4 ważne powody, żeby ją zastosować.

1. Tapety biurowe wytworzą odpowiedni klimat do kontaktów z klientami.


"Jak cię widzą tak cię piszą" - to stare powiedzenie ma jak najbardziej zastosowanie także do wystroju wnętrz. Co zrobić, aby już na początku kontaktu z nowym klientem wzbudzić jego zaufanie? Należy zadbać o odpowiedni wizerunek firmy. Z całą pewnością pomoże w tym profesjonalna aranżacja wnętrza za pomocą tapet ściennych. Odpowiednio dobrane wzory tapet do poszczególnych pomieszczeń biurowych zapewnią pozytywny klimat do negocjacji. I tak w sekretariacie kancelarii prawnej sprawdzą się budzące zaufanie wzory klasyczne. Tapety do biura rachunkowego można wybrać w konwencji 3d a do pomieszczeń instytucji finansowych mogą to być tapety ścienne przedstawiające znane zabytki architektury.

 

 

/Jeżeli zależy ci na ultranowoczesnym wyglądzie biura, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie znanego motywu w powiększonej skali. Na zdjęciu widzimy fototapetę z bambusami w skali xxl /

 

2. Tapeta ścienna w biurze zapewni czyste ściany.


Pomieszczenia biurowe to przestrzeń intensywnie użytkowana, a przez to narażona na zabrudzenia i uszkodzenia. Położenie na ścianach w biurze wysokiej jakości zmywalnej tapety zapewni wygodę i czysty wygląd na długie lata. Tapeta o odpowiedniej gramaturze i odpowiednich parametrach zmywalności nie wymaga, tak jak farba, ciągłych nakładów finansowych. Ewentualne zabrudzenia można z łatwością usunąć wodą z detergentem. Zabrudzenia na ścianie pomalowanej farbą oznaczają przeważnie kłopotliwy remont.

 

3. Tapety biurowe tworzą przyjazną atmosferę do pracy.

Pracownicy spędzają w swoich biurach mnóstwo czasu, dlatego też bardzo ważnym jest zapewnienie im odpowiednio przyjaznego środowiska pracy. Będzie to wpływało na ich nastrój, samopoczucie a co za tym idzie na produktywność. Tapety ścienne o ciepłych, pastelowych barwach i wyraźnej fakturze nadadzą wnętrzom biurowym ciepłego i przyjaznego klimatu. Dodatkową zaletą zastosowania tapet w biurze jest też poprawa komfortu akustycznego: grube tapety winylowe maja zdolność tłumienia zewnętrznych odgłosów, niwelują także tzw. pogłos występujący w pomieszczeniach o dużych gabarytach.

 

 

 

4. Stosowanie tapet w biurach ma uzasadnienie ekonomicznie.

Wiemy już, że tapety ścienne zapewniają odpowiednią oprawę wizualną przestrzeni biurowej tak dla klientów jak i pracowników. Zastosowanie tapet w biurach ma jeszcze solidne uzasadnienie - ekonomiczne, ponieważ ten materiał zapewnia długotrwałe oszczędności. Przewaga nad powszechnie stosowanymi do wykończenia ścian farbami przejawia się w:

  • trwałości: Dobrej jakości tapeta obiektowa o odpowiedniej gramaturze i parametrach technicznych może chronić ścianę 10-20 lat i przez ten cały czas zapewni atrakcyjny wygląd dla biura. Jest to wielokrotnie dłuższy okres trwałości niż zapewni farba. Oznacza to, że przez ten czas nie trzeba ponosić kosztów na remonty.
  • konserwacji: Większość wysokiej jakości tapet winylowych przeznaczonych do budynków użyteczności publicznej można z łatwością wyczyścić i odświeżyć za pomocą prostych środków (woda z detergentem). Zrobi to prosty personel. Naprawę pobrudzonych i uszkodzonych ścian pomalowanych farbą należy zlecić wykwalifikowanej i kosztownej ekipie remontowej.
  • lepszej izolacyjności: Tapeta na ścianie stanowi dodatkową warstwę izolacyjną, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie czy prąd potrzebny do klimatyzacji.