Styl botaniczny - nie tylko dla biologów

 

Coraz częściej żyjemy w pośpiechu, stresie oraz codziennie poruszamy się po betonowym labiryncie. Naturalną reakcją organizmu jest tęsknota za naturą, miękkimi liniami, naturalnymi kolorami. Dlaczego więc nie zaprosić świata przyrody do naszych wnętrz w postaci tętniących życiem dekoracji? Nie ma nic bardziej kojącego i pozytywnego jak widok zielonych liści, kolorowych kwiatów czy, ogólnie mówiąc - motywów inspirowanych przyrodą. Trend botaniczny, szczególnie w wydaniu egzotycznym, stał się więc bardzo modny. Najpiękniejsze inspiracje prezentują tapety ścienne. Już po kilku godzinach "pracy ze ścianą" możemy przenieść się do amazońskiej dżungli, zmoknąć w lesie deszczowym, odpocząć pod palmami czy wygrzać się na suchej sawannie.

 

 

 

Jak stosować motywy roślinne we wnętrzu?

Ze względu na swój wyrazisty charakter elementy botaniczne we wnętrzu nie powinny mieć już konkurencji. Powielanie równie silnych wzorów na wielu elementach dekoracyjnych może powodować chaos. Podobnie sprawa ma się z kolorami - powinny być tłem dla intensywnej zieleni. Z pewnością dobrze będą współgrały biele i szarości. 

 

 

 

W nowoczesnych wnętrzach świetnie będą się prezentować duże motywy roślinne, dodatkowo jeszcze podkreślą nowoczesny wymiar przestrzeni.

 

 

 

We wnętrzach klasycznych polecamy  zastosowanie drobniejszych elementów w rytmicznym układzie. Będzie to nawiązanie do tradycyjnych wzorców dekorowania ścian i zapewni spójną stylistykę.

 

 

 

 

 

Motywy roślinne dobrze współgrają z wszelkimi naturalnymi materiałami - skórą, drewnem czy ratanem. Nie boją się także zestawień z bardziej nowoczesnymi tworzywami jak szkło, metal a nawet pcv.

 

 

 

Szczególnie chcielibyśmy zwrócić na chyba najmodniejszy obecnie motyw botanicznych, czyli liście monstery. Motyw "dziurawych liści" jest bardzo dizajnerski i wygląda rewelacyjnie w każdym wnętrzu. 

 

Dla wszystkich, którzy nie chcą lub nie pasuje im zielona kolorystyka a pragną wprowadzić do wnętrza wzory tropikalne istnieje bogata alternatywa. Wielu producentów ma w swojej ofercie tapety z motywami liści, roślin czy kwiatów w spokojniejszych tonacjach. Przeważnie są to szarości występujące samodzielnie lub w połączeniu z innym kolorem.