Realistyczne tapety 3D - czyli gra pozorów w mieszkaniu

 

Remontujesz mieszkanie i do wymarzonego wystroju wnętrza brakuje ci dekoracji w postaci starych desek, pokrytej patyną miedzianej blachy, rozpadających się cegieł, regałów z książkami? Taki przekonujący efekt na ścianie błyskawicznie i bez kłopotu uzyskasz dzięki tapetom realistycznym 3d i możliwościom, jaki daje druk cyfrowy.

Indywidualizm i oryginalność to cechy cenione nie tylko w naszych charakterach - takie właściwości powinny też mieć także otaczające nas wnętrza. Jak najłatwiej odmienić nudną przestrzeń w miejsce oryginalne i wyróżniające się ciekawym designem? Najprostszą i najtańszą metodą jest oczywiście położenie odpowiednio dobranej do naszego pomysłu na wnętrze tapety ściennej. Dodatkową, niezaprzeczalną zaletą pokrycia ścian tapetami jest też krótki - praktycznie natychmiastowy - czas oczekiwania na końcowy rezultat. Jeżeli potrzebujemy spektakularnego efektu, to poszukajmy odpowiedniego wzoru w kategorii tapet i fototapet realistycznych 3d. Ta grupa produktów czerpie inspirację przede wszystkim z otaczającego nas świata i odwzorowuje najbardziej atrakcyjne wzorniczo przedmioty, materiały i widoki. 

Efekty realistyczne 3d to domena naszego cyfrowego świata.

Większość realistycznych wzorów tapet powstaje dzięki zaawansowanej technice druku cyfrowego. Pozwala ona na nadruk na tapecie ściennej wzoru drewna, blachy, kamieni, skóry czy regałów z książkami w niewiarygodnie przekonujący sposób. Technologia produkcji polega na tym, że prawdziwe materiały skanuje się w wysokiej rozdzielczości, a następnie wzór przenosi na tapetę (działa to na podobnej zasadzie jak fotokopia). Najczęściej używa się zamiast papieru włókniny czyli tzw, flizeliny. Materiał ten jest bardzo wygodny, ponieważ jest stabilny - nie kurczy ani nie rozciąga się i co najważniejsze, nie wymaga bezpośredniej aplikacji kleju - pokrywamy nim jedynie ścianę.

 

Żegnajcie nudne ściany - czas na szałową tapetę!

 

Po wyklejeniu ściany tapetą realistyczną, efekt wierności oryginałowi jest przeważnie zdumiewający i zaskakuje nawet tapeciarza! Każdy, kto pierwszy raz widzi wyklejoną tapetę 3d, ma ochotę podejść  i dotknąć ściany, aby sprawdzić czy wzór jest rzeczywisty czy to tylko złudzenie. 

 

Jak wybrać odpowiedni wzór tapety?

 

Choć możliwości druku cyfrowego są nieograniczone i kusi przyklejenie fototapety z widokiem greckiego kurortu ze starożytnymi ruinami w tle czy romantycznej zatoczki z palmami na plaży, to my polecamy wybranie tapet o prostszych wzorach. Naturalne materiały jak zwykłe belki, kamienie obrośnięte mchem, orientalne bambusy, stara cegła czy skorodowany beton wprowadzą do naszej przestrzeni spokój i ukoją nasze zmysły, pobudzone przez szybkie tempo życia.

 

Zapraszamy do obejrzenia i zainspirowania się galerią zdjęć z wnętrzami, w których zastosowano dekorację z tapet bądź fototapet o wzorach realistycznych w stylu 3d.

 

 

Regały z książkami to jedne z częściej wybieranych wzorów tapet realistycznych 3d, może dlatego, że błyskawicznie wprowadzają odpowiedni nastrój do wnętrza. A teraz wyobraźmy sobie tą ścianę bez tapety - otrzymamy pusty i nudny pokój.

 

Uwaga, to nie jest słoneczne okno z wiosennym słońcem - taki efekt możemy uzyskać za pomocą 3 pasków tapety. Brakuje ci światła w pokoju, masz ponury widok za oknem - łatwo to zmienić - poszukaj odpowiedniej tapety ściennej, która oszuka twoje zmysły.

 

Dla miłośników surowych elementów przemysłowych w designie wnętrz i loftowego nastroju - wzór zarysowanej blachy trapezowej.

 

 

Surowe, drewniane bale na ścianie wprowadzają wiejski klimat do domu. Ciepłe kolory i naturalność materiału są idealnym tłem dla jasnych mebli wypoczynkowych.

 

Moda na beton architektoniczny nie przemija - taka aranżacja ściany idealnie pasuje do nowoczesnych, przestronnych wnętrz i nie potrzebuje już innych zabiegów dekoratorskich.

 

Orientalne bambusy w formie boazerii wyglądają bardzo "dramatycznie". Czy pasują akurat do takiego wnętrza? Zdania z pewnością będą podzielone.

 

Tapeta w formie żartu - ze ściany wyłaniają się nagie torsy starożytnych postaci.