Czy flamingi są różowe?

 

W sztuce dekorowania wnętrz, podobnie jak i np. w modzie pojawiają się trendy na sezon, na kilka sezonów lub na ... zawsze. Wszystko wskazuje na to, że z motywem flaminga na ścianie zostaniemy na długo. Wszystko za sprawą uczuć i skojarzeń, które budzi ten sympatyczny ptak, jego zakrzywiony dziób, niezwykły, wręcz nierealny kolor piór i dumna sylwetka. Flamingi to symbol wakacji, egzotyki i odległych podróży. Patrząc na ścianę udekorowaną tapetami z takim motywem na pewno poczujemy ożywczą bryzę, przyjemne ciepło i optymistyczne promienie słońca... 

 

 

Wielu producentów tapet ma w swojej ofercie wzory z flamingami. Są takie, które z fotograficzną dokładnością odwzorowują wygląd tych ptaków. Niektóre manufaktury postanowiły jednak pójść dalej i swoim projektom nadały szlachetny, artystyczny wręcz wyraz.  Klienci pokochali kształty oraz rozmyte pociągnięcia pędzla jak w akwareli, które prezentuje kolekcja A Shade Wilder:

 

 

 

 

Podobne rozwiązania artystyczne znajdziemy w katalogu WILD belgijskiego producenta Vatos, gdzie kształty ptaków zostały namalowane pastelami:

 

 

Łatwo zauważyć, że kładąc na ściany takie projekty fundujemy sobie obcowanie ze sztuką we własnym wnętrzu za "darmo" - czyli tylko za cenę rolki tapety. ;)

 

Motyw flaminga jest bardzo plastyczny i budzi tak pozytywne emocje, że dostrzegli to także producenci tapet dziecięcych. Belgijski producent Grandeco ma w swojej ofercie kolekcję Jack'n Rose Junior, gdzie kształt flaminga został potraktowany jak deseń:

 

 

 

Kilka wartych uwagi "pomysłów na tego ptaka" prezentuje niemiecki producent Rasch:

  • Pierwsza propozycja, to skąpana w pudrowym różu, bardzo przystępna cenowo tapeta papierowa. Wizualnie jest to dość silny wzór, który z pewnością będzie dominował we wnętrzu. Ma to oczywiście zwoje zalety, ponieważ pozwoli nam szybko odmienić pokój, zaakcentować inną ścianę, skierować wzrok na coś innego. Po taką tapetę na pewno sięgną nastolatki, którym spodoba się słodki kolor oraz zabawne kształty, ale potencjał wzoru jest znacznie większy. Dodając odpowiednie dodatki i stosując w umiarze, tapeta stanie się wytworna i elegancka.

( do kupienia tutaj...)

 

 

 

 

  • druga propozycja pochodzi z katalogu Barbara Becker II i prezentuje dużo spokojniejszy motyw, który może być stosowany na większych powierzchniach bez obawy o przesycenie. Tapeta o podwyższonej odporności na uszkodzenia i wilgoć może być także stosowana w trudniejszych pomieszczeniach, jak kuchnia lub łazienka.

( do kupienia tutaj...)